Policyjny Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Data publikacji 19.04.2023

Uczestnicy Kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczyli się udzielania skutecznej pomocy w sytuacjach nagłych, takich jak wypadki, omdlenia, udary czy zawały serca. Policjanci podczas kursu mieli możliwość zapoznania się z różnymi scenariuszami i sposobami udzielania pierwszej pomocy, a także poznania najnowszych standardów postępowania w przypadku urazów i chorób nagłych.

Posługiwanie się  "Opaską uciskowa" to jedna z wielu umiejętności, jakie zdobyli uczestnicy szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Bogate zaplecze szkoleniowe Centrum Szkolenia Policji w Legionowie  wykorzystanie na rzecz nauki triage między innymi autobusu miejskiego czy tramwaju. W trakcie szkolenia uczestnicy mieli też szansę zobaczyć podstawowe wyposażenie ambulansu oraz zapoznać się rozmieszczeniem sprzętu w zabudowie karetki.

Policjanci po ukończeniu kursu otrzymali certyfikaty, które poświadczają umiejętności i zdolności do udzielania pomocy w przypadku nagłych sytuacji. Dzięki szkoleniu nabrali pewności siebie i większą świadomość, jak działać w razie wypadku.

asp. Wojciech Niedziółka

• Policyjny Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy