Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Data publikacji 18.04.2023

Wczoraj na terenie Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary Zbrodni Katyńskiej. W obchodach 83. rocznicy tych tragicznych wydarzeń uczestniczył mł. insp. Tomasz Rylski, Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji. Nasza jednostka wystawiła również poczet sztandarowy. W ramach obchodów „Zbrodni Katyńskiej” w budynku dydaktycznym naszej jednostki została wystawiona ekspozycja "Katyń. Charków. Miednoje. Pamiętamy".

Uroczystość rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem ks. prał. Tomasza Chciałowskiego, Proboszcza Parafii. Na obchody przybyli również przedstawicieli służb mundurowych, instytucji samorządowych, szkół oraz społeczności powiatu legionowskiego.

Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod pomnik Ofiar Zbrodni Katyńskiej, gdzie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów, wśród których znalazł się również Zastępca Komendanta CSP. Mł. insp. Tomasz Rylski oddała hołd bohaterom wspólnie z nadkom. Krzysztofem Pijanowskim, Komendantem Powiatowym Policji w Legionowie oraz bryg. Karolem Mendakiem, Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Legionowie.

Dodatkowo w budynku dydaktycznym CSP została otwarta wystawa pn.: „Katyń. Charków. Miednoje. Pamiętamy”. Ekspozycja znalazła się w naszym Centrum dzięki uprzejmości Biura Edukacji Historycznej-Muzeum Policji KGP. Ekspozycja ma na celu upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej, wśród których było kilka tysięcy funkcjonariuszy Policji Państwowej.

sk

 

 • Obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
 • Obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
 • Obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
 • Obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
 • Obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
 • Obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
 • Obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
 • Obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
 • Obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
 • Obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
 • Obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
 • Obchody 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
Powrót na górę strony