Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Autentyczność dokumentów-ćwiczenia

Data publikacji 10.03.2023

Wczoraj odbyło się kolejne, czwarte już z serii spotkań ponadprogramowych z zakresu badania autentyczności dokumentów. W ćwiczeniach praktycznych wzięła udział grupa 39 słuchaczy kursu specjalistycznego ruchu drogowego.

Ogromne zaangażowanie Funkcjonariuszy, ich chęć poszerzenia wiedzy, a przede wszystkim szczególna forma wymiany doświadczeń jakimi są ćwiczenia praktyczne, pozwoli na jeszcze bardziej skuteczniejszą weryfikację i tym samym eliminację z obiegu wielu podrobionych lub przerobionych dokumentów komunikacyjnych z jakimi w codziennej służbie spotykają się policjanci RD.

Poznanie technik fałszowania zabezpieczeń w dokumentach papierowych i poliwęglanowych, zarówno krajowych jak i zagranicznych w przewidzianej przez program formie jedno godzinnego wykładu, jest niewystarczająca w porównaniu z liczbą fałszywych dokumentów będących w obiegu na terenie RP. Dlatego wychodząc na przeciw potrzebom Funkcjonariuszy w terenie, jednym z głównych priorytetów organizatorów tych zajęć podkom. Jolanty Zawałeń z Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP w Legionowie wraz ze specjalistą z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Panem Łukaszem Kotońskim, jest jak najszersza edukacja zarówno teoretyczna jak i praktyczna,  minimalizująca możliwość popełniania przestępstw przeciwko dokumentom.

Plakaty informacyjne dotyczące zajęć, dostępne są dla słuchaczy na terenie CSP.

tekst/foto. podkom.Jolanta Zawałeń

 

Powrót na górę strony