Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„U Pana Boga w ogródku”

Data publikacji 27.10.2008

W TVP 2 ruszyła emisja serialu „U Pana Boga w ogródku”. Dzisiaj wspominamy miłe chwile, kiedy gościliśmy pięćdziesięcioosobową ekipę Studia filmowego OKO i samego Jacka Bromskiego.

Od kilku tygodni w sobotnie wieczory w TVP 2, mamy możliwość śledzenia losów młodego policjanta Mariana Cielęckiego, głównego bohatera serialu Jacka Bromskiego „U Pana Boga w ogródku”. Serial jest odzwierciedleniem wersji kinowej, która powstała jako druga część filmu „Jak u Pana Boga za piecem”. Wersja kinowa miała swoją premierę 31 sierpnia 2007 roku, a obecnie doczekaliśmy się sympatycznych odcinków przedstawiających losy mieszkańców Królewskiego Mostu, maleńkiego, spokojnego miasteczka, do którego dostaje skierowanie najgorszy absolwent policyjnej szkoły oficerskiej. Trafia właśnie tu, ponieważ miało być to najspokojniejsze i najbardziej bezpieczne miejsce w Polsce. Tymczasem, życie jak zawsze zaskoczyło mieszkańców, a policjantów, przyzwyczajonych do spokojnej służby zmusiło do działania…

Przypomnijmy, że zdjęcia obrazujące pobyt Mariana w szkole oficerskiej powstawały właśnie u nas, w CSP. Ekipa filmowa Jacka Bromskiego zjawiła się u nas pod koniec lipca 2006 roku, a zdjęcia powstawały na odkrytej strzelnicy i na torze przeszkód za halą sportową. Wojciech Solarz, grający głównego bohatera, ubrany w policyjne moro, często gubił się wśród naszych słuchaczy. Mimo, że ekipa była bardzo liczna, nie odczuliśmy zakłócenia pracy naszej szkoły. Staraliśmy się w miarę możliwości pomagać, a filmowcy swoją pracę wykonywali dyskretnie, nie czyniąc żadnego zamieszania. Zdjęcia trwały do późnych godzin, a my mieliśmy możliwość przyjrzenia się pracy przy produkcji filmu „od kuchni”. Film należy do gatunku komedii kryminalnej, toteż jego fabuła ma niewiele wspólnego z realiami szkoły policyjnej. Niektóre jego sceny z pewnością nigdy nie miałyby miejsca nawet, w przypadku tak trudnego słuchacza, jakim okazał się Marian Cielęcki. Toteż wiele scen kręconych przez filmowców wywoływało uśmiechy na twarzach policjantów. Dzisiaj mamy możliwość przyjrzenia się efektom pracy ekipy. I chociaż, film momentami odbiega od rzeczywistości, jest to z pewnością produkcja, którą warto zobaczyć relaksując się po tygodniu policyjnej rzeczywistości. Sympatyczna fabuła, specyficzna dla filmów Bromskiego ciepła atmosfera filmu, żartobliwe teksty i sytuacje, wyróżniają ten serial spośród innych kryminalnych produkcji. Dlatego jest nam bardzo miło, że mogliśmy pomóc w jego powstawaniu.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Piotr Maciejczak, ZKS

Powrót na górę strony