Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trudne warunki? Nie problem!

Data publikacji 27.10.2008

Kalu zakończył kolejny się kurs dla policjantów prowadzących łodzie służbowe w trudnych warunkach atmosferycznych. Dwunastu policjantów z pewnością poradzi sobie z łodzią w każdej sytuacji.

W naszym zamiejscowym ośrodku szkolenia policji wodnej na Mazurach, przeprowadzony został dwutygodniowy kurs specjalistyczny dla policjantów prowadzących łodzie służbowe w trudnych warunkach atmosferycznych. Kurs oznakowano symbolem TNŁ-1/08. W szkoleniu wzięło udział dwunastu policjantów z Wspol Szczytno, KSP Warszawa i Komend Wojewódzkich Policji w Katowicach, Radomiu, Bydgoszczy, Lublinie, Kielcach, i Gdańsku. Celem szkolenia było zapoznanie słuchaczy z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa na statkach, terenoznawstwa, manewrowania łodzią służbową w złych warunkach pogodowych, posługiwania się urządzeniami nawigacyjnymi oraz ratownictwa wodnego. Zajęcia prowadzili wykładowcy i instruktorzy Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP, a blok tematyczny „Ratownictwo wodne” zrealizowany został przy współpracy ratowników MSR Okartowo.

Zakończenie i rozdanie świadectw odbyło się w ostatnią sobotę, 25 października. Wszyscy uczestnicy ukończyli kurs z wynikiem pozytywnym.

Łukasz Długołęcki ZSS
Foto Łukasz Długołęcki

Powrót na górę strony