Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Doskonalenie zawodowe w Sułkowicach

Data publikacji 02.02.2023

W Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP z siedzibą w Sułkowicach przebywają policjanci, którzy postanowili zostać przewodnikami psów służbowych. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie pozytywne ukończenie, wraz z przydzielonymi psami, kursu dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca.

Wstępując w szeregi Policji, każdy zastanawia się w jakim kierunku potoczy się jego kariera zawodowa. Czy będzie to służba prewencyjna a może w wydziale kryminalnym? Bez względu na to gdzie trafią, jeżeli posiadają odpowiednie predyspozycje i chcieliby pełnić służbę z psem, mogą zgłosić swój akces na przewodnika psa służbowego. Po pozytywnym zaopiniowaniu i spełnieniu wymaganych warunków, policjanci trafiają na jedno ze szkoleń organizowanych przez Zakład Kynologii Policyjnej.

Aktualnie najmłodszymi uczestnikami szkoleń są słuchacze kursu dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca, którzy w większości pierwszy raz zetknęli się z tego typu wyzwaniem. Podczas pierwszych dni musieli dążyć do utworzenia więzi emocjonalnej z czworonogiem. Bez tej więzi trudniej szkoli się psa, a chodzi nam przede wszystkim o to, żeby był to duet współpracujący i ufający sobie nawzajem. W trakcie szkolenia policjanci nauczą się, przede wszystkim, w jaki sposób prawidłowo rozwijać u psa umiejętności z zakresu posłuszeństwa ogólnego, pokonywania przeszkód terenowych, ćwiczeń obrończych oraz pracy węchowej na śladach ludzkich. Szkolenie potrwa do 4 maja br., kiedy to po uzyskaniu pozytywnych wyników końcowych, każdy będzie mógł z dumą powiedzieć, że jest przewodnikiem psa.

asp.szt. Dariusz Ratajczak

 

Powrót na górę strony