Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z Sułkowic w Karkonosze

Data publikacji 01.02.2023

Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA” zorganizował lokalne doskonalenie zawodowe przeznaczone dla przewodników psów bojowych. W przedsięwzięciu wzięły udział psy bojowe z SPKP i BOA, które kończą szkolenie realizowane przez Zakład Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach.

Ćwiczenia odbywały się na terenach przyległych do Jeleniej Góry i miały wsparcie przewodników z GOPR, którzy wytypowali i przygotowali najlepsze tereny pod planowane ćwiczenia oraz zapewnili niezbędny sprzęt do poruszania się z psami po górach.

Poszczególne zadania do wykonania były przygotowane przez koordynatora psów bojowych z „BOA”i delegowanego instruktora z ZKP. Z uwagi na planowane wykorzystywanie psów w miejscach dla nich niebezpiecznych, takich jak strome zbocza, podłoża pokryte lodem, kamieniste podejścia, jakich w Karkonoszach nie brakuje, nadzór nad bezpieczeństwem zwierząt sprawowali lekarze weterynarii z Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie. Zadania stanowiły niemałe wyzwania dla czworonogów i ich przewodników, jednak zdobyte doświadczenia zaprocentują podczas dalszej służby.

asp.szt. Dariusz Ratajczak

 

Powrót na górę strony