Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty dla nieetatowych pododdziałów prewencji Policji

Data publikacji 22.12.2022

Na przełomie listopada i grudnia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbyły się trzy edycje warsztatów adresowanych dla policjantów realizujących zadania w ramach nieetatowych pododdziałów prewencji Policji. W ćwiczeniach wzięło udział 118 policjantów z komend wojewódzkich całego kraju. Do ćwiczeń zostali skierowani policjanci, którzy na co dzień pełnia służbę jako dzielnicowi oraz policjanci ogniw patrolowo-interwencyjnych z komend miejskich i powiatowych Policji.

W trakcie warsztatów policjanci biorący w nich udział doskonalili swoje umiejętności z zakresu: formowania kordonów, rozwijania i zwijania linii posterunków oraz patroli, manewrowania tyralierą policyjną, a także postępowania policjantów w sytuacjach kryzysowych.

Policjanci nieetatowych pododdziałów prewencji Policji uczestniczą w realizacji akcji i operacji policyjnych związanych z bezpieczeństwem imprez masowych, zgromadzeń publicznych, katastrof i awarii technicznych oraz innych imprez i uroczystości.  W skład nieetatowych pododdziałów prewencji Policji wchodzą głównie dzielnicowi oraz funkcjonariusze ogniw patrolowo-interwencyjnych poszczególnych komend miejskich i powiatowych Policji.

nadkom. Tomasz Midro

  • Warsztaty dla nieetatowych pododdziałów prewencji Policji
  • Warsztaty dla nieetatowych pododdziałów prewencji Policji
  • Warsztaty dla nieetatowych pododdziałów prewencji Policji
Powrót na górę strony