NEUTRALIZACJA MIEJSC NIELEGALNEJ PRODUKCJI NARKOTYKÓW

Data publikacji 12.12.2022

W dniach 5 - 9 grudnia 2022 r. w Centrum Szkolenia Policji odbył się kurs specjalistyczny przygotowujący funkcjonariuszy do realizacji zadań w zakresie neutralizacji miejsc nielegalnej produkcji narkotyków. Uczestnikami szkolenia byli policjanci CBŚP oraz służby kryminalnej i śledczej, wykonujący zadania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Kurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej treści kształcenia przewidywały wykłady o: - nielegalnych laboratoriach produkujących substancje kontrolowane, - wybranych metodach syntezy tych substancji, - zagrożeniach wynikających ze specyfikacji miejsca produkcji oraz - wybranych zagadnieniach dotyczących czynności wykrywczych z wykorzystaniem metod i środków pracy operacyjnej.

W części praktycznej kursu, funkcjonariusze przeprowadzili oględziny nielegalnego laboratorium produkującego substancje kontrolowane. Zajęcia realizowali wykładowcy Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej CBŚP i CSP w Legionowie. Ponadto prowadzenie wykładów i ćwiczeń wspierali przedstawiciele Wydziału ds. Odzyskiwania Mienia KGP oraz Komendy Stołecznej Policji.

ZSK / CBŚP