Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie policjantów WRD Komendy Stołecznej Policji

Data publikacji 08.12.2022

Wykładowcy Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przeprowadzili szkolenie funkcjonariuszy pełniących służbę w stołecznym Wydziale Ruchu Drogowego. Trwający trzy dni kurs specjalistyczny w zakresie obsługi ręcznych mierników prędkości ukończyło 20 policjantów.

W trakcie szkolenia funkcjonariusze zdobyli wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego wykonywania pomiarów prędkości oraz odległości między pojazdami i uzyskali uprawnienia do wykorzystywania tych urządzeń w codziennej służbie. Podczas zajęć wykładowcy omówili podstawy prawne pracy z urządzeniami kontrolno-pomiarowymi, obowiązki, uprawnienia oraz zakazy dotyczące policjanta pełniącego służbę z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, a także ich budowę i zasadę działania. W części praktycznej funkcjonariusze uczestniczyli w ćwiczeniach z dokonywania pomiarów prędkości oraz odległości między pojazdami na terenie m.st. Warszawy.

Umiejętności zdobyte przez uczestników kursu umożliwią im profesjonalne i bezpieczne wykorzystywanie urządzeń kontrolno-pomiarowych w trakcie codziennej służby na drogach stołecznego miasta.

mł. asp. Łukasz Trzeciak

 

Powrót na górę strony