Chcą zostać policjantami

Data publikacji 23.11.2022

Centrum Szkolenia Policji gościło uczniów klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Urlach. Młodzież miała okazję poznać elementy procesu dydaktycznego oraz zaplecze szkoleniowe, którym dysponuje Centrum. Wizyta miała również charakter promocji zawodu policjanta.

30 uczniów klas mundurowych wraz z opiekunami odwiedziło CSP. Podczas wizyty młodzież mogła zapoznać się z elementami techniki kryminalistycznej, które prezentowali wykładowcy z Zakładu Szkoleń Specjalnych.

Następnie nasi goście uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Zakładu Ruchu Drogowego. Tu wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze oraz mogli zobaczyć salę luster oraz sprzęt, który na co dzień używają policjanci RD.

Na zakończenie wizyty uczniowie zwiedzili obiekty sportowe Zakładu Interwencji Policyjnych, gdzie nasi wykładowcy zaprezentowali techniki interwencji.

Wizyta miała również charakter promocji zawodu policjanta. Cieszy fakt, że część osób zadeklarowało, że chcą swoją przyszłość zawodową związać z naszą formacją.

sk

• uczniowie liceum podczas zajęć w csp