Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Mołdawii zakończyli szkolenie

Data publikacji 21.11.2022

W CSP zakończyło się szkolenie dla funkcjonariuszy z Republiki Mołdawii. Policjanci z tego kraju, pod okiem naszych doświadczonych instruktorów z Zakładu Szkoleń Specjalnych, pogłębiali swoje umiejętności w zakresie pirotechniki. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty ukończenia kursu, które osobiście wręczyła insp. Anna Jędrzejewska-Szpak, Komendant Centrum.

Przez dwa tygodnie szkolący się funkcjonariusze mołdawscy poznawali teoretyczne i praktyczne aspekty pracy z niebezpiecznymi przedmiotami i materiałami wybuchowymi. Pomimo bariery językowej, dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczestników szkolenia, pogłębiła się współpraca i wymiana doświadczeń na polu specjalistycznych działań służb mundurowych obu krajów.

Uroczyste zakończenie szkolenia odbyło się w miniony piątek. Na sali konferencyjnej CSP uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu z rąk Komendanta Centrum. Insp. Annie Jędrzejewskiej-Szpak towarzyszył zastępca insp. Marcin Szyndler oraz kierownik ZSS podinsp. Jarosław Piotrowski. Podczas uroczystości obecny był również  Pan Paweł Rutkowski, przedstawiciel Fundacji Solidarności Międzynarodowej, który koordynował szkolenie z ramienia MSZ.

sk

 

  • Policjanci z Mołdawii zakończyli szkolenie
  • Policjanci z Mołdawii zakończyli szkolenie
  • Policjanci z Mołdawii zakończyli szkolenie
Powrót na górę strony