Szkolenie policjantów z Mołdawii

Data publikacji 16.11.2022

Od 2 listopada 2022 roku na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie trwa międzynarodowe szkolenie z zakresu minerstwa i pirotechniki dla przedstawicieli służb Republiki Mołdawii. Uczestnikami tego przedsięwzięcia są funkcjonariusze Policji oraz Policji Granicznej tego kraju.

W trakcie realizacji zajęć w terenie uczestników szkolenia i kadrę dydaktyczną Zespołu Minersko-Pirotechnicznego Zakładu Szkoleń Specjalnych zaszczyciła swoją obecnością Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Pani insp. Anna Jędrzejewska-Szpak. Obecny był również Pan Paweł Rutkowski, przedstawiciel Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

Szkolący się funkcjonariusze mołdawscy poznają teoretyczne i praktyczne aspekty pracy z niebezpiecznymi przedmiotami i materiałami wybuchowymi. Pomimo bariery językowej, dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczestników szkolenia, pogłębia się współpraca i wymiana doświadczeń na polu specjalistycznych działań służb mundurowych obu krajów.

kom. Leszek Czerski
fot.: mł. asp. Kasper Molski