Policjanci dla przyszłych olimpijczyków

Data publikacji 10.11.2022

Podstawy bezpiecznego zachowania należy kształtować od najmłodszych lat wg. powiedzenia” „czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”. Dlatego też wykładowcy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odwiedzili przedszkolaków z warszawskiego Przedszkola im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zapoznać się z pracą służb mundurowych, poznać zasady wzywania pomocy oraz nauczyły się jak i kiedy korzystać z numeru alarmowego 112.

W poniedziałek 7 listopada wykładowcy z Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP przeprowadzili zajęcia z bezpieczeństwa dla wszystkich grup z tego przedszkola. Podczas spotkania w małych grupach dzieci rozmawiały z policjantami o ich pracy, zasadach bezpieczeństwa i zastosowaniu numeru alarmowego 112. Same mogły na chwilę stać się policjantem, strażakiem, ratownikiem medycznym dzięki specjalnie przygotowanym dla nich strojom tym poszczególnych służb. Dzięki tym ubiorom policjanci podkreślili wagę stosowania odblasków, szczególnie o tej porze roku.

Policjanci uczulili również maluchy przed niebezpieczeństwami jakie mogą ich spotkać podczas nadchodzącej zimy na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Przypomnieli, że bezpieczna zabawa na lodzie to korzystanie ze sztucznych lodowisk, a nie ślizganie się na zamarzniętych rzekach czy jeziorach.

Wizyta tak spodobała się najmłodszym, że policjanci otrzymali zaproszenie na kolejne spotkanie. Przedszkole Nr 240 w Warszawie to szczególne przedszkole. Nie tylko z uwagi na imię jakie nosi czyli Polskich Olimpijczyków. Usytuowane jest ono bowiem na terenie Akademii Wychowania Fizycznego, a jego podopieczni to najczęściej dzieci, które sportem „zarażone” są od swoich rodziców. Możliwe, że policjanci przeszkoli z zasad bezpieczeństwa kolejnych polskich mistrzów sportu.

kom. Kinga Czerwińska

• Policjanci podczas spotkania profilaktycznego w przedszkolu