Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pamiętamy!

Data publikacji 09.11.2022

W kościele parafialnym pw. Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie Komendant CSP insp. Anna Jędrzejewska-Szpak uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej w intencji poległych funkcjonariuszy polskiej Policji oraz zmarłych policjantów i pracowników Centrum, celebrowanej pod przewodnictwem proboszcza ks. Tomasza Chciałowskiego. Na uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa oraz kadry kierowniczej i słuchaczy CSP.

Podjęcie służby w Policji to dobrowolny wybór, ale jednocześnie odpowiedzialna deklaracja działania na rzecz państwa i jego obywateli.To również świadomie podjęta misja oraz gotowość do wielu osobistych wyrzeczeń. Specyfika służby i pracy, a także silne poczucie przynależności do naszej formacji sprawia, że środowisko policyjne to w rzeczywistości wielka rodzina, na której zawsze można polegać, nawet w najtrudniejszych życiowych okolicznościach. Nigdy nie zapominamy również o tych, którzy odeszli od nas na zawsze – pamięć o nich wiecznie trwa w naszych sercach i umysłach.

Podczas uroczystej Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie uczciliśmy pamięć policjantów i pracowników, którzy pracowali w Centrum, składając znicze na stopniach ołtarza. Jeden znicz to jedno nazwisko.

„Światło Pamięci” zostało również złożone przed pomnikiem Legionowskich Ofiar Zbrodni Katyńskiej dla oddania hołdu tym, którzy przelali swoją krew za wolną i niepodległą Polskę.

 

Powrót na górę strony