Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zajęcia przedszkolne z policjantkami

Data publikacji 17.10.2008

Dydaktycy z CSP wspierają i włączają się czynnie w różnego rodzaju działania o charakterze prewencyjnym związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Szczególnie Zakład Ruchu Drogowego ma w tej mierze wiele do powiedzenia, bo jak wiadomo – na temat bezpieczeństwa na ulicach - nigdy za dużo. Dzisiaj nasze policjantki uczyły najmłodszych jak zachowywać się na drodze.

„Bezpieczne poruszanie się po drogach” to myśl przewodnia spotkania z dziećmi, które odbyło się dzisiaj w Przedszkolu Miejskim nr 1, na legionowskim Osiedlu Młodych. Na zaproszenie Dyrekcji, do Przedszkola udały się nasze policjantki z Zakładu Ruchu Drogowego CSP - podkom. Agnieszka Sałkowska i sierż. sztab. Justyna Znajdek.

Celem lekcji o bezpieczeństwie było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, w tym głównie przechodzenie przez jezdnię. Maluchy przez zabawę uczyły się elementarnych zasad ruchu drogowego, aktywnie uczestnicząc w spotkaniu. Dzieci otrzymały opaski odblaskowe, które, jak obiecywały, będą nosiły podczas przedszkolnych wycieczek i wieczornych spacerów z rodzicami. Spotkania takie zawsze traktujemy bardzo poważnie, właśnie dlatego, że odbywają się w gronie najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, oraz ze względu na walory edukacyjne i wychowawcze które staramy się dzieciom przekazać. Bo jak wszyscy mieszkańcy chcielibyśmy, aby były one - zwłaszcza te najmniejsze – bezpieczne i szczęśliwie się rozwijały.

Agnieszka Sałkowska ZRD/Anna Galant
Foto Agnieszka Sałkowska

Powrót na górę strony