Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

UDZIAŁ PRZEDSTAWICIELA CSP W KONFERENCJI

Data publikacji 27.10.2022

W historycznym zamku w Pęzinie w dniach 10-13 października 2022 r. odbyła się konferencja na temat „Działania służb kryminalnych i prewencyjnych Policji w odzyskiwaniu zabytków sakralnych i archeologicznych”. Uczestniczył w niej funkcjonariusz naszego Centrum.

W konferencji brali udział m.in. koordynatorzy z komend wojewódzkich Policji zajmujący się tematyką ochrony zabytków, przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, prokuratorzy oraz muzealnicy. Centrum Szkolenia Policji w Legionowie reprezentował podinsp. Dariusz Baj z Zakładu Służby Kryminalnej.

W toku konferencji poruszono m.in. problematykę zabezpieczania i odzyskiwania polskich strat wojennych, przeciwdziałania przestępczości przeciwko zabytkom, kradzieży w polskich muzeach. Uczestnicy konferencji mieli możliwość zwiedzenia budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, fortu Gerharda jak również latarni morskiej w Świnoujściu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że była to kolejna konferencja, w której brał udział nasz wykładowca.

D.Baj

 

Powrót na górę strony