Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi na spotkaniu z dziećmi

Data publikacji 21.10.2022

Policjanci uczestniczący w kursie specjalistycznym dla dzielnicowych przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów klasy trzeciej i czwartej Szkoły Podstawowej nr 4 w Legionowie. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat praw dziecka w relacjach rówieśniczych oraz bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

Zajęcia były doskonałą okazją do rozmowy o bezpieczeństwie i kształtowaniu prawidłowych zachowań wśród dzieci.  Policjanci zwrócili szczególną uwagę na przyczyny i konsekwencje agresji rówieśniczej oraz zagrożenia płynące z korzystania z internetu.  Uczniowie dowiedzieli się, że zamieszczanie w sieci obraźliwych tekstów, czy też filmów  nagrywanych na telefonach komórkowych, może wiązać się z naruszeniem dóbr osobistych i grozi odpowiedzialnością karną. W trakcie spotkania omówiono sposoby rozwiązania problemów, które nie obrażają innych oraz nie naruszają przepisów prawa.

Ponadto, policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe przepisy z zakresu ruchu drogowego oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przejściu dla pieszych. Uczniowie dowiedzieli się również, jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach oraz jak postępować, by takich sytuacji nie powodować. Funkcjonariusze wyjaśnili uczniom jak powinni zachowywać się w kontakcie z osobami, których nie znają oraz w kontakcie z agresywnymi zwierzętami. Policjanci przypomnieli numery alarmowe telefonów, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Spotkania przebiegły w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, zadawali dużo pytań oraz chętnie dzielili się własnymi doświadczeniami. Na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze, zwłaszcza teraz w okresie jesienno-zimowym, gdy szybciej zapada zmrok.

Spotkanie było ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak też dla policjantów.

tekst i zdjęcia: mł. asp. Kamila Sitkowska

 

  • policjanci podczas spotkania z dziećmi w szkole
  • policjanci podczas spotkania z dziećmi w szkole
  • policjanci podczas spotkania z dziećmi w szkole
Powrót na górę strony