OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA WALKI Z HANDLEM LUDŹMI W CSP

Data publikacji 19.10.2022

18 października 2022 r. obchodzony był Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w ramach działalności Koła Zainteresowań Prawem "Paragraf" odbył się cykl wykładów w przedmiotowej tematyce.

17 października 2022 r. starszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej przedstawił aspekty prawne w zakresie handlu ludźmi i prowadzonych w związku z tym postępowaniami. 18 października 2022 r. cykl wykładów został zamknięty poprzez wystąpienie przedstawicieli Biura Kryminalnego KGP. Naczelnik Wydziału do walki z Handlem Ludźmi BK KGP oraz funkcjonariusz tego Wydziału, przedstawili praktyczne aspekty spraw związanych z procederem handlu ludźmi, wskazując metody działania sprawców, sposoby wykorzystywania osób, zagrożenia oraz  profilaktykę działań w zakresie przeciwdziałania tego typu przestępstwom.

zsk

• słuchacze podczas wykładów