Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy kadrę i słuchaczy CSP na cykl wykładów "Zwalczanie przestępstwa handlu ludźmi i przestępstw z nim powiązanych"

Data publikacji 13.10.2022

Dzień 18 października obchodzony jest jako Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Handel ludźmi to nazwa przestępczego procederu, będącego współczesną formą niewolnictwa. Jest to przestępstwo godzące w podstawowe wartości człowieka jakimi są wolność i godność ludzka. W ostatnich latach wykorzystywanie ofiar występuje najczęściej w dwóch formach - w prostytucji i pracy przymusowej.W związku z obchodami Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przygotowało cykl wykładów w dniach 17-18 października 2022 r. Przedsięwzięcie zostanie zorganizowane przy udziale przedstawicieli Biura Kryminalnego KGP.

Dodatkowo polecamy zapoznanie się z wydaniem specjalnym czasopisma "Prokuratura i Prawo" wydawanym przez Prokuraturę Krajową, którego treści pomogą poszerzyć wiedzę z przedmiotowego zakresu: Wydanie specjalne "Handel Ludżmi. Praktyczne aspekty prowadzenia postępowań".

zsk

 


 

 

 

 

 

Powrót na górę strony