Doskonalenie instruktorów strzelań policyjnych

W dniu 12 września br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczęła się druga edycja czterodniowego kursu specjalistycznego w zakresie doskonalenia umiejętności instruktorów strzelań policyjnych. Do kursu przystąpiło 16 policjantów posiadających uprawnienia instruktora strzelań policyjnych realizujących w jednostkach organizacyjnych Policji zajęcia z zakresu szkolenia strzeleckiego.

Celem kursu jest pogłębienie wiedzy i umiejętności nabytych przez instruktorów w zakresie: strzelań policyjnych, udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wyniku postrzału, bezpiecznego posługiwania się bronią palną podczas zajęć szkolenia strzeleckiego realizowanych w jednostkach organizacyjnych Policji oraz standaryzacja wiedzy i umiejętności instruktora.

Autor teksu: kom. Hubert Kulesza
Autor zdjęć: kom. Marek Mroszczyk, kom. Hubert Kulesza