Aktualności

Szkolimy specjalistów z zakresu zwalczania przestępczości narkotykowej

Data publikacji 09.09.2022

W dniu 5.09.2022 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczął się kurs specjalistyczny w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej, realizowany przez kadrę Zakładu Służby Kryminalnej.

Nauczycieli policyjnych Zakładu Służby Kryminalnej wspomagają zaproszeni goście z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Centralnego Biura Śledczego Policji, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji oraz Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, którzy dzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą oraz bogatym doświadczeniem zawodowym.

Dodatkowo zajęcia prowadzone są przy współudziale wykładowców z Zakładu Techniki Operacyjnej, Zakładu Szkoleń Specjalnych oraz Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii CSP w Legionowie.

Podstawowym celem kursu jest uzyskanie wiedzy i umiejętności przygotowujących policjanta do realizacji podstawowych zadań w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Wiadomości, kwalifikacje oraz doświadczenie zdobyte podczas zajęć bez wątpienia przyczynią się do podniesienia kompetencji oraz poziomu wyszkolenia funkcjonariuszy, którzy na co dzień zajmują się tą problematyką w swoich jednostkach macierzystych na terenie całego kraju.

Opiekunem merytorycznym kursu jest młodszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej st. asp. Wojciech Nawrocki.

 

Autor: st. asp. Wojciech Nawrocki.

  • komora do hodowli roślin
  • sposób zapakowania narkotyków
Powrót na górę strony