Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Cześć i Chwała Bohaterom"

Data publikacji 01.08.2022

Policjanci naszego Centrum zawsze pamiętają o bohaterach, którzy swoją krew przelali za niepodległą Polskę. W miniony weekend nasi funkcjonariusze uczcili 78. rocznicę Powstania Warszawskiego uczestnicząc w imprezach sportowych, które odbyły się w Warszawie i Wieliszewie.

30 lipca 2022 w sobotni wieczór ponad 7 tysięcy zawodników, nie zważając na ulewny deszcz przekroczyło linię mety 31 Biegu Powstania Warszawskiego., a wśród nich nasi policyjni wykładowcy w składzie: komisarz Leszek Czerski, aspirant sztabowy Arkadiusz Bordzio i sierżant Wojciech Rusicki.Tym samym uczcili pamięć Bohaterów wydarzeń z dnia 1 sierpnia 1944.

Policjanci na starcie biegu

Start biegu przypadł na Placu Krasińskich, gdzie znajduje się Pomnik Powstania Warszawskiego, natomiast meta została usytuowana przy ul. Konwiktorskiej 6 tam w 1944 przebiegała linia frontu. Bieg był rozgrywany w formule wieczornej start przypadł na godzinę 20:30 ( dystans 5 km ) poprzedzając odśpiewanie Roty. Swoją obecność zaszczycili wyjątkowi goście, uczestnicy Powstania Warszawskiego: Profesor Leszek Żukowski ps "Antek", Jerzy Mindziukiewicz ps " Jur".

Natomiast wczoraj o godz. 6.30 sztafeta CSP w składzie: sierż. szt. Monika Trojanowska, asp. Wojciech Niedziółka, podkom. Mariusz Boruch, kom. Robert Wierzbowski, podinsp. Daniel Chodziński, podinsp. Maciej Antas wzięła udział w ,,08 Ultramaratonie Powstańca 1944-2022’’ odbywającym się na dystansie 63 km w pobliskiej gminie Wieliszew.

Nasza reprezentacja z wynikiem 05:28:40 zajęła bardzo dobre III miejsce wśród 9 drużyn startujących w kategorii służb mundurowych. Po biegu nasi policjanci spotkali się z ,,żywą lekcją historii’’ jaką był pan kapitan Janusz Walendzik ps. ,,Czarny’’, który opowiadał o swoim udziale w Powstaniu Warszawskim i śpiewał piosenki z wojennych czasów.

podinsp. Maciej Antas, sierż. Wojciech Rusicki

 

 

 

Powrót na górę strony