Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta delegacji Ukraińskiego Instytutu

Data publikacji 15.10.2008

Na zaproszenie Komendanta CSP dzisiaj gościliśmy dzisiaj delegację Przykarpackiego Instytutu Prawa Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych w Iwano-Frankowsku.

Do Centrum przybyli pracownicy ukraińskiej szkoły, na czele z jej szefem, pułkownikiem Milicji Stiepanem Sworakiem – Naczelnikiem Instytutu, oraz głównym specjalistą wydziału ds. współpracy międzynarodowej. Celem tej miłej wizyty jest poznanie polskiego systemu szkolnictwa policyjnego oraz nowych metod pracy i wymiana doświadczeń, ale przede wszystkim zainicjowanie współpracy między Instytutem a CSP.

Delegację przyjął Komendant CSP insp. Arkadiusz Brzozowski, który w towarzystwie Zastępcy ds. dydaktycznych podinsp. Anny Rosół oprowadził gości po naszej szkole. Delegacja ukraińska miała okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu rozpoczynającego się dzisiaj w naszym MCSSP seminarium poświęconemu prewencji kryminalnej. Jest to kolejne z organizowanych przez nas szkoleń w ramach oferty polskiej Policji dla państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Delegacja ukraińska do Centrum przyjechała prosto ze Szkoły Policji w Katowicach, gdzie również gościła uczestnicząc w Międzynarodowej Konferencji „Razem Bezpieczniej w Rejonie” – Strategia, programy bezpieczeństwa – teoria i praktyka. organizowanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach i Wojewodę Śląskiego, oraz Szkołę Policji w Katowicach.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK

Powrót na górę strony