Aktualności

Szkolenie dla pozorantów

Data publikacji 26.07.2022

W Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP rozpoczął się pierwszy w tym roku kurs specjalistyczny dla policjantów wykonujących czynności pozoranta. Przeszkolenie osób na tego typu kursie stanowić ma rozwiązanie problemu jednostek terenowych Policji, które zmagają się z brakiem szkoleń psów służbowych z udziałem wykwalifikowanego pozoranta.

W przedsięwzięciu bierze udział 10 policjantów-przewodników psów służbowych wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi. Zajęcia na kursie zaplanowane są na 10 dni szkoleniowych, podczas których uczestnicy zostaną przygotowani do realizacji zadań pozoranta w ramach zajęć doskonalenia sprawności użytkowej psów służbowych prowadzonych na terenie jednostek.

Program szkolenia zakłada m.in. omówienie podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa podczas pozoracji oraz czynności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Zostaną omówione i zaprezentowane techniki wykorzystywane przez pozorantów w celu osiągnięcia pożądanego zachowania psów oraz zasady poruszania się w stroju ochronnym. Policjanci będą uczestniczyć w symulacjach z udziałem psów służbowych o różnym stopniu wytresowania, podczas których będą stosować różne stopnie nasilenia bodźców zewnętrznych.

Uczestnicy kursu po powrocie do swoich jednostek macierzystych będą realizować zadania pozoranta w ramach zajęć doskonalenia sprawności użytkowej psów służbowych, które to przyczynią się do zwiększenia efektywności czworonogów w służbie prewencyjnej.  

tekst i zdjęcia : asp.szt. Dariusz Ratajczak

 

  • Szkolenie dla pozorantów
  • Szkolenie dla pozorantów
  • Szkolenie dla pozorantów
  • Szkolenie dla pozorantów
  • Szkolenie dla pozorantów
Powrót na górę strony