Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piaskowy nurek

Data publikacji 15.10.2008

W celu utrzymania wysokiego poziomu wyszkolenia i sprawności fizycznej nasi płetwonurkowie muszą doskonalić swoje umiejętności nie tylko na pływalni, ale także podczas nurkowań na wodach otwartych w różnych warunkach pogodowych. Dlatego też nasi instruktorzy chętnie wykorzystują ostatnie w tym roku warunki, aby trenować w naturalnych warunkach.

Piaseczno - jezioro koło Włodawy. Tam wczoraj odbyło się nurkowanie treningowe instruktorów ZSS. Tego dnia słońce nie dopisało i przejrzystość wody nie była doskonała a na głębokości ok. 15m była ona już bardzo ograniczona. Dlatego też zadanie, które zostało postawione przed u uczestnikami szkolenia – sprawdzenie zatopionej łodzi pod kątem obecności materiałów wybuchowych i innych niebezpiecznych urządzeń - było nie lada wyzwaniem.

Jednak doświadczenie i umiejętności osób biorących w tym ćwiczeniu pozwoliły na sprawne, a przede wszystkim bezpieczne jego wykonanie. W trakcie nurkowania policjanci ćwiczyli elementy akcji poszukiwawczej, ratowniczej i wydobywczej. Całość działań dokumentowana była przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Dokumentacja może być później wykorzystana podczas prowadzenia zajęć ze słuchaczami do przygotowania ich jak wygląda przeprowadzanie oględzin miejsca zdarzenia pod wodą.

Zajęcia z techniki kamuflażu wzbudzają zawsze dużo emocji i humoru, dlatego też wszyscy chętnie w nich uczestniczą. Tym razem były realizowane przy wsparciu policjantów z lubelskiego SPATu. Dziękujemy, więc płetwonurkom „Leonowi” i „Chemikowi” za pomoc w realizacji tego treningu.

Adam Cholewski ZSS
Foto Robert Rodziewicz

Powrót na górę strony