Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Byliśmy na festynie na Bemowie

Data publikacji 14.10.2008

Nasi instruktorzy jazdy motocyklem w ostatnią niedzielę uczestniczyli w festynie na warszawskim Bemowie, który został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa oraz zakończenia policyjnej akcji „Dojedź bezpiecznie motorem do końca wakacji”.

Akcję wspieramy od samego początku. Przypomnijmy, że to właśnie u nas, w Centrum miało miejsce 5 lipca jej rozpoczęcie. Wspieramy ją jako szkoła kształcąca policjantów RD, bo pragniemy, aby nasi absolwenci jeździli bezpiecznie na drogach naszego kraju, ale też chcielibyśmy, aby byli bezpieczni wszyscy użytkownicy naszych dróg. Sezon motocyklowy powoli dobiega końca, jeszcze tylko najwytrwalsi zwolennicy korzystają z jesiennego słońca śmigając po drogach.

Akcja „Dojedź bezpiecznie motorem do końca wakacji” dobiegła końca znajdując swój festynowy finał na warszawskim Bemowie, gdzie spotkali się nie tylko miłośnicy motocykli, ale zwolennicy motoryzacji. Festyn został zorganizowany nie jedynie, by zakończyć policyjną akcję bezpieczeństwa, ale też z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa, który przypada na dzień 13 października. Organizatorami imprezy byli Gazeta motocyklowa „Speed”i Yamaha, a jej współorganizatorem Komenda Główna Policji. Podczas festynu odbyły się liczne konkursy dla dzieci i dorosłych. Dzieciaki mogły zdać egzaminy na Kartę Rowerową, przed policjantami KGP, a dorośli mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w jeździe sprawnościowej na motocyklu. Tę właśnie konkurencję zabezpieczali i sędziowali ją nasi instruktorzy z Centrum. Jak zawsze podczas festynów, było wiele atrakcji i radości. Tym razem, nawet zwolennicy szaleństwa na quadach mogli trochę poszaleć bezkarnie – tym razem bezpiecznie, pod okiem motoryzacyjnych fachowców.

Warto dodać, że w Polsce nie tylko 13 został uznany dniem bezpieczeństwa, ale cały bieżący tydzień. Dlatego też dbajmy w nim o swoje bezpieczeństwo szczególnie.

Anna Galant/Andrzej Słupecki ZRD
Foto ZRD

Powrót na górę strony