W czasie wolnym od zajęć zatrzymali złodzieja

Data publikacji 29.06.2022

Praca w Policji to przede wszystkim służba, dlatego nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru czy dniem wolnym. Według tej zasady zachowali się dwaj słuchacze kursu specjalistycznego, którzy robiąc zakupy ujęli sklepowego złodzieja. Mężczyzna ukradł alkohol, jednak został od razu schwytany.

Mł. asp. Marek Rzepski (Wydział Prewencji KPP w Miedzyrzeczu) oraz st. sierż. Mateusz Garstka (Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Gorzowie Wlkp.) aktualnie przebywają w CSP kształcąc swoje umiejętności strzeleckie na kursie instruktorskim.

W czasie wolnym od zajęć dydaktycznych udali się do jednego z dyskontów spożywczych. W trakcie zakupów zauważyli jak mężczyzna przy regale sklepowym ukrywa alkohol pod bluzę i szybko opuszcza halę sprzedażową nie płacąc za artykuł. Policjanci natychmiast ruszyli za nim i na pobliskim parkingu go zatrzymali. Następnie funkcjonariusze wezwali miejscowych policjantów, którzy za kradzież ukarali mężczyznę mandatem.

sk