Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stara Iwiczna - zakończenie sezonu motocyklowego

Data publikacji 14.10.2008

Jak co roku policyjni instruktorzy jazdy motocyklem z CSP uczestniczyli w mszy podsumowującej sezon motocyklowy 2008, która odbyła się w parafii pod Zesłaniem Ducha Świętego Starej Iwicznej.

Niestety, tym razem bez asysty słuchaczy kursu motocyklowego czterej nasi instruktorzy udali się na mszę polową do kościoła w Starej Iwicznej, aby podsumować i zamknąć tegoroczny sezon motocyklowy. Jego tradycją jest wspólna modlitwa miłośników motocykli za szczęśliwe zakończenie sezonu oraz za tych motocyklistów, którym nie udało się dojechać do jego końca. Ich nazwiska są głośno odczytywane.

Ta wspólna modlitwa policjantów wraz z cywilnymi motocyklistami o bezpieczeństwo ma symboliczny charakter. My również jako policyjna szkoła optujemy za rozwojem motoryzacji, rozumiemy pasje i zamiłowanie do motoru, dlatego też wspieramy ten rodzaj duchowej zadumy nad własnym (i nie tylko) bezpieczeństwem prezentowany przez proboszcza parafii księdza Dariusza Gocłowskiego. Dlatego też od lat wspieramy księdza Dariusza w podejmowanych przez niego działaniach na rzecz bezpieczeństwa na drogach.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto ZRD

Powrót na górę strony