„Dni Bezpieczeństwa” z Zakładem Kynologii Policyjnej

Data publikacji 14.06.2022

Wzorem lat ubiegłych Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie w ramach działań profilaktycznych zaplanowała kolejną, V już edycję „Dni Bezpieczeństwa”. Do udziału w przedmiotowym przedsięwzięciu zaproszony został m.in. Zakład Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji.

Na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Puszczy Mariańskiej kadra Zakładu Kynologii Policyjnej wraz ze słuchaczami odbywającymi szkolenie specjalistyczne przeprowadziła pokaz tresury psów służbowych Policji. Obserwatorami pokazu były dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich w Puszczy Mariańskiej.

Słuchacze kursu specjalistycznego dla przewodników psów do wyszukiwania zapachów narkotyków wraz ze swoimi podopiecznymi zaprezentowali umiejętności z zakresu posłuszeństwa psa, a słuchacze kursów specjalistycznych dla przewodników psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca wybrane elementy ćwiczeń specjalistycznych (obrończych). Pokaz został przyjęty przez uczestników z entuzjazmem. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem szerokiego wachlarza umiejętności psów, co miało odzwierciedlenie w gromkich brawach.

Udział policjantów – przewodników psów służbowych niewątpliwie uatrakcyjnił przedmiotowe przedsięwzięcie, ale pokazał przede wszystkim, że służba w Policji to szerokie możliwości i różnorodność pracy.

tekst i foto: podinsp. Artur Walasek

• „Dni Bezpieczeństwa” z Zakładem Kynologii Policyjnej