Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa z Zakładem Ruchu Drogowego

Data publikacji 24.05.2022

Kadra Zakładu Ruchu Drogowego wzięła udział w spotkaniu organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku w związku z trwającym Mazowieckim Tygodniu Bezpieczeństwa.

W trakcie imprezy na terenie szkoły funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji zaprezentowali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego pojazdy wykorzystywane przez polską Policję, gdzie szczególnie motocykle cieszyły się wielką popularnością. Do dyspozycji uczestników było również miasteczko ruchu drogowego, gdzie chętni mogli spróbować swoich sił podczas przejazdu zarówno z wykorzystaniem roweru jak i hulajnogi. Uczniowie dostali również materiały promujące bezpieczeństwo na drodze.

Podejmowane działania z pewnością przyczyniły się do upowszechnienia przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznego  i odpowiedzialnego korzystania z infrastruktury drogowej. Szeroko pojęte bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo ważnym elementem wychowania najmłodszych, żeby każdy z uczniów wiedział jak należy się zachować w różnych sytuacjach na drodze. Spotkanie było również świetną okazją na przypomnienie sobie obowiązujących przepisów przed egzaminami na kartę rowerową.

ZRD

 

  • Policjanci podczas zajęć profilaktycznych z uczniami szkoły
  • Policjanci podczas zajęć profilaktycznych z uczniami szkoły
  • Policjanci podczas zajęć profilaktycznych z uczniami szkoły
Powrót na górę strony