WIZYTY W PRZEDSZKOLACH

Data publikacji 20.05.2022

Nauczyciele policyjni Zakładu Służby Prewencyjnej, Zakładu Szkoleń Specjalnych, oraz Zakładu Kynologii Policyjnej uczestniczyli w niecodziennych zajęciach. W poniedziałkowy i wtorkowy poranek odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Koszałka Opałka w Legionowie oraz Gminnego Przedszkola im. Akademii małych Odkrywców w Zegrzu Południowym.

Młodzi słuchacze zostali poinformowani m.in. o tym, że nie każdemu można ufać i w związku z tym nie należy przyjmować od nieznanych osób jakichkolwiek prezentów i słodyczy, nie oddalać się z obcymi oraz nie wsiadać do pojazdów przez nich kierowanych. Przedszkolaki dowiedziały się także,  jak zachowywać się w kontakcie z agresywnym psem.
Wizyta policjanta była również świetną okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.

Podczas spotkań policjantka z Zakładu Szkoleń Specjalnych  zapoznała uczestników z zasadami postępowania w sytuacji zagrożenia życia. Dzieci uczyły się wzywania pomocy z wykorzystaniem numerów alarmowych i prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Następnie same chętnie ćwiczyły układanie osoby w pozycji bezpiecznej.

Jednak największe emocje wzbudziły psy służbowe, która entuzjastycznie i żywiołowo zostały przywitane przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Legionowie. Na  placu zabaw odbył się wyjątkowy pokaz ich umiejętności.

Spotkania z policjantami w placówkach oświatowych cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony nauczycieli i dzieci. Pewnie dlatego, że umiejętnie łączymy działania profilaktyczne z dobrą zabawą.

podinsp. Marceli Śmiałek

• Policjanci podczas spotkania z przedszkolakami