Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Czytelnicy z okolicy" w Sułkowicach

Data publikacji 19.05.2022

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w roli Partnera Zewnętrznego bierze udział w Projekcie edukacyjnym „Czytelnicy z okolicy” inicjowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Legionowie. Kolejne spotkanie dzieci z nauczycielami policyjnymi odbyło się w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach.

Policjanci i pracownicy Zakładu Kynologii Policyjnej realizując Projekt edukacyjny „Czytelnicy z okolicy” w dniu 17 maja 2022 roku, spotkali się z uczniami kl. III Szkoły Podstawowej nr 4 w Legionowie.

Uczestnicy zapoznali się ze specyfiką oraz realizacją zadań leżącą w zakresie Zakładu Kynologii Policyjnej. Mieli okazję zaobserwować czynności wyszukiwania przez psy służbowe miejsc występowania zapachów materiałów wybuchowych oraz narkotyków w kolejno ułożonych skrzyniach oraz pojazdach. Ponadto policjanci prowadząc zajęcia dydaktyczne zaprezentowali wytresowane podczas doskonalenia czynności posłuszeństwa ogólnego psów, zwłaszcza na torze przeszkód.

Dzieci swoimi uśmiechami i radością potwierdziły nam, że warto angażować się w takie projekty profilaktyczne. Czworonożni funkcjonariusze odwdzięczyli się natomiast uczestnikom spotkania tym, co potrafią najlepiej, prezentując cały wachlarz umiejętności. Na koniec każdy mógł pogłaskać i przytulić policyjnego psiaka, które cierpliwie znosiły okazywane im czułości.

tekst: mł. insp. Wioletta Białkowska
foto/video: asp. szt. Dariusz Ratajczak

 

  • Policjanci podczas spotkania profilaktycznego z uczniami
  • Policjanci podczas spotkania profilaktycznego z uczniami
  • Policjanci podczas spotkania profilaktycznego z uczniami
Powrót na górę strony