Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty – Bezpieczny Wolontariusz

Data publikacji 13.05.2022

W ramach realizowanych przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przedsięwzięć z zakresu profilaktyki społecznej w odpowiedzi na zaproszenie Warszawskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przeprowadzili interaktywny wykład oraz pokaz taktyk i technik samoobrony.

Podczas zajęć w oparciu o dwa zasadnicze obszary tematyczne; unikanie zagrożeń - indywidualne techniki samoobrony, bezpieczeństwo w trakcie działań pododdziałów zwartych Policji, omówiono liczne zagadnienia dotyczące prewencji i formy reagowania na zagrożenia.  W trakcie spotkania poruszono obszary mogące służyć współpracy stowarzyszeń i organizacji pozarządowych z Policją, oraz podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo imprez masowych i zgromadzeń.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszająca studentów medycyny i młodych lekarzy. W ramach stowarzyszenia, wolontariusze regularnie organizują akcje o charakterze prozdrowotnym wychodząc na ulicę polskich miast, propagują swoje cele statutowe również podczas imprez masowych. Celem szkolenia było wzmocnienie postaw, umiejętności oraz wiedzy studentów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Niewątpliwie przeprowadzone warsztaty w których uwzględniono potrzeby wolontariuszy odnośnie do ich bezpieczeństwa w ujęciu prawnym i fizycznym przyczyną się do wzmocnienia realizowanych przez stowarzyszenie przedsięwzięć. Zajęcia koordynowane przez podinsp. Krzysztofa Kozyrę, sierż. Wojciecha Rusieckiego z Zakładu Interwencji Policyjnych oraz st. sierż. Marcin Mazurka z Wydział Dowodzenia Centrum Szkoleni Policji w Legionowie zostały przeprowadzone w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

sierż. Marcin Mazurek

 

  • Warsztaty – Bezpieczny Wolontariusz
  • Warsztaty – Bezpieczny Wolontariusz
  • Warsztaty – Bezpieczny Wolontariusz
Powrót na górę strony