Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Edukacji Narodowej

Data publikacji 10.10.2008

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej ma dla naszej szkoły niecodzienny wydźwięk. Po raz pierwszy w jej historii obchodziliśmy go wspólnie z przedstawicielami szkół i placówek oświatowych powiatu Legionowskiego.

W powiatowych uroczystościach obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które miały miejsce w CSP uczestniczyli nauczyciele szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Legionowski, Urząd Miasta Legionowo oraz nasi, policyjni dydaktycy. Takie wspólne święto integrujące nauczycieli różnych specjalizacji miało miejsce po raz pierwszy w historii tej szkoły. Świadczy to niewątpliwie z zmianach społecznych, których wszyscy uczestniczymy i jesteśmy ich świadkami. Ale również o otwarciu na współpracę społeczną ze strony kierownictwa naszej szkoły.

Uroczystość miała charakter modułowy, w którym poszczególne jej części wypełniały wydziały edukacji Starostwa Legionowskiego, Urzędu Miasta Legionowo oraz CSP. Gospodarzami byli Starosta Legionowski Jan Grabiec, Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski oraz Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. Arkadiusz Brzozowski. Przybyły władze samorządowe, posłowie naszego regionu Zanon Durka i Mariusz Błaszczak oraz wielu zaproszonych na tę okazję gości.

Miejsca na audytorium w hali sportowej zajęły osoby zajmujące się edukacją i wychowaniem o szerokim spektrum specjalizacji zawodowej: od pedagogów przedszkolnych, poprzez przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, a skończywszy na tych, którzy przygotowują i poszerzają wiedzę zawodową - dydaktyków CSP. Były serdeczne życzenia, podziękowania, nagrody i podziękowania za trudną pracę. Były kwiaty, słowa uznania i występy. Maluchy z Zespołu Szkół swoim wdzięcznym występem rozbroiły wszystkich. Dziewczęta z LO im. M. Konopnickiej zaśpiewały naprawdę urzekająco. To świadczy niezbicie, że młodzież mamy naprawdę utalentowaną.

Blok policyjny zamknął pokaz taktyki i technik interwencji przygotowany przez kadrę i słuchaczy Zakładu Interwencji Policyjnych oraz występ chóru KSP, który również urzekł wszystkich wzbudzając sympatię zebranych. Dla miłych gości wystąpiła gwiazda wieczoru – pan Andrzej Rybiński.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK

Powrót na górę strony