Aktualności

NOWY NUMER „KWARTALNIKA POLICYJNEGO”

Data publikacji 01.05.2022

Najnowszy numer „Kwartalnika Policyjnego” (1/2022) w dużej części dotyczy kwestii prawnych – m.in. nowelizacji Kodeksu wykroczeń i Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, wyższych mandatów karnych za wykroczenia drogowe, porównania wybranych instytucji stosowanych w postępowaniu przygotowawczym oraz w ramach czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia, przestępstwa stalkingu i wykroczenia złośliwego niepokojenia, a także odpowiedzialności policjantów za niedopełnienie obowiązków lub przekroczenie uprawnień.

Dla wielu osób przydatny w służbie i pracy będzie też z pewnością materiał stanowiący syntetyczne omówienie porównawcze procedur obowiązujących w postępowaniach powypadkowych dotyczących pracowników oraz funkcjonariuszy Policji.

Istotną częścią wydania są także artykuły poświęcone kształceniu umiejętności praktycznych funkcjonariuszy, w tym strzelania dynamicznego oraz treningu kalistenicznego jako formy utrzymania sprawności fizycznej.

W numerze nie mogło również zabraknąć informacji związanej z wojną w Ukrainie oraz pomocy uchodźcom, w którą włączyli się zarówno policjanci i pracownicy, jak i słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Czasopismo jest dostępne na stronie: https://kwartalnik.csp.edu.pl

oprac. agm

 

Powrót na górę strony