Szkolenie policjantów OP

Data publikacji 22.04.2022

Wykładowcy Zakładu Ruchu Drogowego przeprowadzili doskonalenie zawodowe funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji w Lublinie i Warszawie. W ramach szkolenia policjanci zgłębiali wiedzę w zakresie bezpiecznego korzystania z samochodów typu „furgon” oraz kierowania pojazdem w kolumnie pojazdów uprzywilejowanych.

Dzięki trzydniowym warsztatom, realizowanym zarówno w Centrum Szkolenia Policji, jak i na drogach publicznych zlokalizowanych na terenie powiatu legionowskiego oraz m.st. Warszawy, policjanci mogli m.in. dopracować technikę i taktykę jazdy pojazdami służbowymi, rozwijać umiejętność współpracy pomiędzy kierującymi radiowozami poruszającymi się w kolumnie, a także ćwiczyć poruszanie się pojazdem typu „furgon” w ograniczonej przestrzeni.

Poznali także sposoby wczesnego rozpoznawania i minimalizowania zagrożeń w ruchu drogowym oraz stosowali w praktyce zasady awaryjnego hamowania, zapewniające efektywność i bezpieczeństwo podczas poruszania się samochodem w kolumnie pojazdów uprzywilejowanych.

Biorąc pod uwagę charakter wykonywanych przez funkcjonariuszy oddziałów prewencji zadań, doskonalone umiejętności są niezbędne do sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się radiowozami.

tekst i fot.: mł. asp. Łukasz Trzeciak

• Policjanci oddziałów prewencji podczas szkolenia z techniki jazdy furgonami