Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ZSK odwiedzili uczniów w Jabłonnie

Data publikacji 21.04.2022

Na zaproszenie uczniów, pracowników oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie udali się na spotkanie nauczyciele policyjni z Zakładu Służby Kryminalnej: asp. szt. Artur Rogowski oraz asp. szt. Marek Maliszewski. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas 6, 7 i 8 wraz z wychowawcami.

Każdego dnia w 5 spotkaniach udział wzięło około 200 uczniów i nauczycieli. Głównym celem zajęć było zapoznanie młodych ludzi z najważniejszymi przepisami Ustawy o  Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania popełniania czynów karalnych oraz demoralizacji nieletnich.

Policjanci podczas zajęć profilaktycznych z uczniami

Podczas zajęć wyjaśniono jaką odpowiedzialność prawną oraz jakie konsekwencje poniosą nieletni za popełnienie czynów karalnych czy też nieletni wykazujący demoralizację.

Policjanci podczas zajęć profilaktycznych z uczniami

W trakcie spotkań poruszono m. in. tematy związane z realizacją obowiązku szkolnego, uszkodzeniem mienia szkoły czy znieważeniem funkcjonariusza publicznego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się tematy związane z cyberprzestępczością i  zagrożeniami w sieci. W trakcie zajęć zwrócono uczniom uwagę, że błędy popełnione w młodym wieku mogą mieć odbicie w życiu dorosłym.

Policjanci podczas zajęć profilaktycznych z uczniami

Wielu uczniów było zaineresowanych przedstawionymi tematami i poprosiło o  indywidualną rozmowę między spotkaniami. Na koniec dyrektor szkoły Pani Jolanta Braun podziękowała wykładowcom za przeprowadzenie spotkań i wyraziła chęć dalszej współpracy z Centrum Szkolenia Policji.

tekst/foto.: asp. szt. M. Maliszewski/asp. szt. A. Rogowski

 

Powrót na górę strony