„Jestem bezpieczny – wiem co zrobić”.

Data publikacji 13.04.2022

Przedstawiciel Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji uczestniczył w IX Międzyprzedszkolnym Quizie „Jestem bezpieczny – wiem co zrobić”. organizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 14 w Legionowie.

Na zaproszenie dzieci, dyrekcji i rady pedagogicznej, przedszkolaków podczas konkursu wspierali ponadto przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. Dzieci aktywnie brały udział w konkursie poświęconym bezpieczeństwu. Udzielały odpowiedzi na zadawane pytania, zagadki i rebusy.

Od zaproszonych gości milusińscy dowiedzieli się, na jakie niebezpieczeństwa narażeni są w domu oraz na podwórku oraz jak sobie radzić w różnego typu sytuacjach m.in. w kontakcie z obcymi osobami,  agresywnymi psami czy w sytuacji zauważenia pożaru. W trakcie spotkania dzieci zadawały pytania dotyczące interesujących je zagadnień związanych z działalnością Centrum Szkolenia Policji.

podinsp. Marceli Śmiałek

• policjant podczas zajęć profilaktycznych z dziećmi