Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Czytelnicy z okolicy"

Data publikacji 11.04.2022

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w roli Partnera Zewnętrznego bierze udział w Projekcie edukacyjnym „Czytelnicy z okolicy” inicjowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Legionowie. Podczas spotkania nauczyciele policyjni rozmawiali z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci Zakładu Ruchu Drogowego oraz Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii CSP, angażując się w realizację Projektu edukacyjnego „Czytelnicy z okolicy”, spotkali się z uczniami kl. III Szkoły Podstawowej nr 4 w Legionowie wskazując im zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, zawłaszcza w kontekście zasad użytkowania rowerów i hulajnogi.

Projekt edukacyjny ma na celu harmonijny rozwój dzieci i młodzieży, poszerzenie ich  zainteresowań, wiedzy i umiejętności oraz rozwijanie talentów. Dlatego też, mając na względzie posiadane doświadczenie, jak również potrzeby uczniów, policjanci naszej jednostki w sposób profesjonalny i efektywny przybliżyli temat bezpieczeństwa na drodze, dzieląc się wiedzą z uwagami praktycznymi. Dzieci miały do policjantów bardzo konkretne pytania o to, czy mogą poruszać się hulajnogami na chodnikach i przejściach dla pieszych.

Pomaganie drugiemu człowiekowi to ogromny zaszczyt i przywilej ludzi przyzwoitych. Oby jak najwięcej było ich w przyszłych pokoleniach. My wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za kształtowanie ich życiowych postaw, mając nadzieję, że w przyszłości zostaną policjantami.

mł. insp. Wioletta Białkowska
foto: mł. asp. Robert Karyś

 

  • Policjanci podczas zajęć profilaktycznych z dziećmi
  • Policjanci podczas zajęć profilaktycznych z dziećmi
  • Policjanci podczas zajęć profilaktycznych z dziećmi
Powrót na górę strony