Szkolenie stołecznych policjantów WRD

Data publikacji 08.04.2022

Wykładowcy z Zakładu Ruchu Drogowego CSP prowadzili szkolenia dla funkcjonariuszy wydziałów ruchu drogowego garnizonu stołecznego. Zajęcia odbyły się na terenie WRD KSP.

W ciągu dwóch edycji kursu specjalistycznego w zakresie obsługi ręcznych mierników prędkości wzięło udział 35 funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę na drogach garnizonu stołecznego. W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych, które prowadzone były przez kadrę Zakładu Ruchu drogowego, funkcjonariusze poznali podstawy prawne pracy z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości oraz zapoznani zostali z urządzeniami wykorzystywanymi do pomiarów prędkości, ich budową i zasadą działania . W części praktycznej zajęć każdy z funkcjonariuszy wykorzystywał zdobytą wiedzę podczas dokonywania pomiarów prędkości w warunkach rzeczywistych na ulicach Warszawy.

Wszyscy uczestnicy szkolenia zakończyli je z wynikiem pozytywnym, a zdobyta wiedza i umiejętności w zakresie obsługi ręcznych mierników prędkości przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i umożliwi funkcjonariuszom wykorzystanie tych urządzeń w trakcie wykonywania codziennych obowiązków służbowych.

Marcin Zaręba
fot.: Małgorzata Karolak

• Policjanci podczas szkolenia z ręcznych mierników prędkości