"Prowadzenie zajęć dydaktycznych"

Data publikacji 05.04.2022

Kadra dydaktyczna Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii przeprowadziła doskonalenie lokalne z zakresu metodyki nauczania "Prowadzenie zajęć dydaktycznych". W zajęciach uczestniczyło 9 nowoprzyjętych nauczycieli policyjnych. Celem doskonalenia było przygotowanie policjantów do realizacji zadań dydaktycznych w Centrum.

W ramach prowadzonych zajęć słuchacze mieli możliwość zapoznania się m.in. z następującymi zagadnieniami:
wykorzystanie komunikacji interpersonalnej w procesie dydaktycznym,

• metody nauczania,
  • zasady nauczania,
  • środki dydaktyczne,
  • zasady oceniania.

Kluczowym elementem doskonalenia było samodzielne przeprowadzenie przez jego uczestników trzech przykładowych lekcji różnymi metodami oraz ich ocena przez doświadczoną kadrę metodyków Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Zrealizowane doskonalenie zapewni efektywną realizację zajęć dydaktycznych w naszej jednostce szkoleniowej oraz przyczyni się do właściwego rozwoju dydaktycznego i zawodowego naszej kadry dydaktycznej.

podinsp. Grzegorz Jankowski