Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ręczne mierniki prędkości – szkolenie w Gdańsku

Data publikacji 23.03.2022

Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zakończył się cykl dwudniowych kursów specjalistycznych w zakresie obsługi ręcznych mierników prędkości. Wzięli w nim udział policjanci pełniący służbę w komórkach organizacyjnych Policji właściwych do spraw ruchu drogowego garnizonu gdańskiego.

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy przez sześć dni szkolili się pod okiem kadry Zakładu Ruchu Drogowego, poznali teorię oraz ćwiczyli umiejętności praktyczne związane z użytkowaniem ręcznych mierników prędkości. W części teoretycznej szkoleń omówione zostały podstawy prawne pracy z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości i jej dokumentowania oraz obowiązki, uprawnienia i zakazy dotyczące policjanta wykorzystującego ten sprzęt w codziennej służbie.

Ręczne mierniki prędkości – szkolenie w Gdańsku

W trakcie zajęć policjanci poznali również zasadę działania i budowę urządzeń wykorzystywanych przez polską Policję. Po zakończeniu części teoretycznej odbyły się ćwiczenia z zakresu praktycznej obsługi urządzeń zarówno w warunkach symulowanych jak i rzeczywistych pomiarów prędkości na drogach województwa pomorskiego.

Ręczne mierniki prędkości – szkolenie w Gdańsku

Wiedza zdobyta przez funkcjonariuszy podczas szkoleń umożliwi im wykorzystanie ręcznych mierników prędkości w trakcie wykonywania codziennych obowiązków służbowych co przełoży się na zwiększenie profesjonalizmu i podniesienie jakości pracy co z pewnością przełoży się na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

sierż. szt. Marcin Zaręba

fot.: asp. szt. Krzysztof Kaczyński

 

Powrót na górę strony