Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

VI Setka Komandosa

Data publikacji 22.03.2022

W Lublińcu rozgrywana była "VI Setka Komandosa" – trzeci bieg z pięciu będący częścią Wielkiego Szlema Komandosa. Jego uczestnicy pokonali trasę o długości 100 km. W zawodach uczestniczył nasz wykładowca asp. Wojciech Niedziółka z Zakładu Szkoleń Specjalnych.

Pierwsze 20 km trzeba było biec w pełnym umundurowaniu i z plecakiem ważącym 10 kg, kolejne 20 km natomiast bez plecaków, ale dalej w umundurowaniu i butach o wysokości co najmniej 8 cali. Od 40 km zgodnie z regulaminem uczestnicy rywalizowali w strojach  sportowym.

Do ekstremalnej rywalizacji zgłosiło się 234 zawodników. Wśród nich znalazł się nasz policjant asp. Wojciech Niedziółka. Bieg ukończył z czasem 10:56:13, dzięki czemu zajął 10 miejsce w klasyfikacji open. W "Setce Komandosa" Wojtek brał udział po raz pierwszy, ale na swoim koncie ma już 3 biegi ultra (100 km) oraz 20 maratonów, co na pewno miało wpływ na uzyskany wynik.

Impreza zorganizowana była na terenie lasów Lublinieckich temperatura oscylowała około -7 stopni, momentami wiatr. Podłoże trasy miało różną nawierzchnię: asfalt, szutr, miejscami twarda zmrożona ziemia.  Kolejny etap "Wielkiego Szlema Komandosa" to bieg o "Nóż Komandosa" w październiku tego roku.