Odwiedziliśmy dzieci z Ukrainy

Data publikacji 08.03.2022

Policjanci z Zakładu Służby Prewencyjnej zorganizowali zbiórkę zabawek dla dzieci z Ukrainy, które wraz ze swoimi opiekunami uciekły przed wojną. Rodziny zostały tymczasowo zakwaterowane w szkołach w Łajskach i Wieliszewie. Dzisiaj funkcjonariusze odwiedzili uchodźców i przekazali prezenty. Dodatkowo kobiety dostały symbolicznego tulipana z okazji ich święta.

W tych trudnych chwilach dla uchodźców wojennych policjanci dbają o ich bezpieczeństwo, ale także starają się, aby pobyt w naszym kraju był dla nich chwilą wytchnienia i zapomnienia o tragedii, która ich spotkała.

Na szczególną uwagę zasługują dzieci, które potrzebują poczucia spokoju i bezpieczeństwa. Dlatego dzisiaj policjanci z CSP odwiedzili uchodźców zakwaterowanych tymczasowo w szkołach. Funkcjonariusze podarowali maluchom zabawki, a ich matki i opiekunki otrzymały kwiaty z okazji Dnia Kobiet.

Dodatkową atrakcją były psy policyjne, które przyjechały z Zakładu Kynologii Policyjnej. Nie zabrakło również inspektora „Sowy” – maskotki CSP.

sk

• Odwiedziliśmy dzieci z Ukrainy

Film Odwiedziliśmy dzieci z Ukrainy

Opis filmu: Odwiedziliśmy dzieci z Ukrainy