KURS INSTRUKTORSKI TAKTYKI I TECHNIK INTERWENCJI

Data publikacji 28.02.2022

W Centrum Szkolenia Policji rozpoczęła się pierwsza tegoroczna edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik interwencji. Do szkolenia przystąpiło szesnastu funkcjonariuszy, którzy pozytywnie przeszli postępowanie kwalifikacyjne, mające formę egzaminu praktycznego. Są to policjanci przewidziani do prowadzenia zajęć z taktyki i technik interwencji w jednostkach, w których pełnią służbę.

Podczas szkolenia uczestnicy kursu doskonalić będą umiejętności z zakresu stosowania siły fizycznej, posługiwania się pałkami służbowymi i innymi środkami przymusu bezpośredniego, umiejętności techniczne służące do realizacji interwencji oraz taktyki zatrzymywania osób. Oprócz tego program kursu zawiera podstawy prawne i zasady przeprowadzania interwencji, pierwszą pomoc przedmedyczną, a także metodykę prowadzenia zajęć.

kom. Tomasz Dąbrowski

• Policjanci podczas zajęć praktycznych