Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z CSP na Półmaratonie Komandosa

Data publikacji 26.02.2022

W Warszawie odbył się XIII Półmaraton Komandosa – drugi z pięciu biegów będący częścią Wielkiego Szlema Komandosa. Jego uczestnicy pokonali trasę o długości 21097,5 km, w pełnym umundurowaniu i z plecakiem ważącym 10 kg. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się 340 zawodników i również tyle ukończyło bieg. Dominująca część startujących to mundurowi różnych formacji.

W półmaratonie wzięli udział reprezentanci Centrum Szkolenia Policji w Legionowie asp. Wojciech Niedziółka z Zakładu Szkoleń Specjalnych oraz asp. szt. Karol Piechowski z Zakładu Interwencji Policyjnych. Po raz szósty imprezę wygrał żołnierz 7. Brygady Obrony Wybrzeża st. sierż. Artur Pelo.

Impreza zorganizowana była na terenie Wojskowej Akadami Technicznej. Warunki pogodowe były bardzo sprzyjające dla uczestników. Biegacze mieli do pokonania pięć okrążeń  po płaskiej, ale różnej nawierzchni miejscami zmrożonej a miejscami błotnistej.

W klasyfikacji drużynowej wystartowały 22 drużyny. Policjanci, jako drużyna #POLICJA.PL w składzie mł. asp. Karol Rozczepała, asp. Wojciech Niedziółka, mł. asp. Michał Wołodko zajęli 6 miejsce. Tegoroczny XIII Półmaraton Komandosa został bardzo wysoko oceniony przez uczestników za profesjonalną organizację.