Odszedł na zasłużoną emeryturę

Data publikacji 23.02.2022

Wczoraj po przeszło 25 latach służby odszedł na emeryturę dotychczasowy Kierownik Zakładu Służby Prewencyjnej CSP. W uroczystym pożegnaniu mł. insp. Tomasza Wewióra uczestniczyła insp. Anna Jędrzejewska-Szpak, p.o. Komendant CSP oraz kadra kierownicza. Na spotkaniu Szefowa Centrum wręczyła również rozkaz personalny podinsp. Maciejowi Antasowi, powierzając mu tym samym pełnienie obowiązków na stanowisku kierowniczym.

młodszy inspektor Tomasz Wewiór,
do służby w Policji wstąpił w 1996 roku. Na początku związany był z ówczesną Komendą Rejonową Policji w Legionowie jako policjant pionu prewencji. Pracował  m.in. w Zespole ds. Nieletnich i Patologii.
Od 2001 roku kontynuował służbę w CSP jako nauczyciel policyjny w Zakładzie Prewencji. Następnie od 2004 swoją służbę związał z Komendą Główną Policji, gdzie pracował w Biurze-Gabinet, a następnie w Biurze Kadr i Szkolenia. W 2008 roku powrócił do CSP gdzie piastował m. in. funkcję Zastępcy Kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej, Naczelnika Wydziału Organizacji Dydaktyki i Dowodzenia, a od 2018 roku Kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej. W służbie został odznaczony, srebrnym medalem Za Długoletnią Służbę, brązową i srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Białostockiej i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Szefowa Centrum podziękował kierownikowi za lata służby w naszej formacji, a szczególnie na rzecz CSP. Następnie Pani inspektor wręczyła rozkaz podinsp. Maciejowi Antasowi, powierzając mu tym samym pełnienie obowiązków na stanowisku Kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej.

sk

• Odszedł na zasłużoną emeryturę