Uroczyste pożegnanie się ze służbą

Data publikacji 15.02.2022

Dzisiaj w obecności p.o. Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pożegnaliśmy dwóch przedstawicieli kadry kierowniczej, którzy po długoletniej służbie odeszli na emeryturę. Na spotkaniu Szefowa CSP wręczyła również pięciu policjantom rozkazy personalne, powierzając tym samym pełnienie obowiązków na stanowiskach kierowniczych.

Po przeszło 30 latach służby pożegnaliśmy dzisiaj dwóch kierowników komórek organizacyjnych CSP. W spotkaniu uczestniczyło kierownictwo naszej jednostki na czele z Panią insp. Anną Jędrzejewską-Szpak, p.o. Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Służbę w Policji zakończyli: młodszy inspektor Robert Rodziewicz i młodszy inspektor Grzegorz Perz.

Młodszy inspektor Robert Rodziewicz

do służby w Policji wstąpił w 1991 roku. Na początku związany był z Komendą Stołeczną Policji. Pełnił służbę w Oddziałach Prewencji, a następnie w warszawskim Komisariacie Rzecznym.

Od 1996 roku kontynuował służbę w CSP jako nauczyciel policyjny w Zakładzie Taktyki i Techniki Interwencji oraz Zakładzie Prewencji. W 2005 roku Komendant CSP mianował go na stanowisko Zastępcy Kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej, a w 2007 roku na stanowisko Kierownika Zakładu Szkoleń Specjalnych.

W służbie został odznaczony Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji, Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Akademii Humanistycznej w Pułtusku.

Młodszy inspektor Grzegorz Perz

do służby w Policji wstąpił w 1991 roku. Na początku związany był z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie.

Od 1995 roku kontynuował służbę w CSP w Wydziale Dowodzenia i Zakładzie Prewencji. Przez lata służby w naszej jednostce piastował szereg stanowisk kierowniczych, a od 2019 roku był Naczelnikiem Wydziału Organizacji Dydaktyki.

W służbie został odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji, Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Szefowa Centrum podziękowała kierownikom za lata służby w naszej formacji, a szczególnie na rzecz CSP. Następnie Pani inspektor wręczyła rozkazy policjantom, powierzając im pełnienie obowiązków na wyższych stanowiskach służbowych.

Awanse otrzymali:

• podinsp. Sławomir Hołoweńko na stanowisko Kierownika Zakładu Ruchu Drogowego,
  • podinsp. Jarosław Piotrowski na stanowisko Kierownika Zakładu Szkoleń Specjalnych,
  • kom. Magdalena Sulich  na stanowisko Naczelnika Wydziału Organizacji Dydaktyki,
  • podkom. Łukasz Długołęcki na stanowisko Zastępcy Kierownika Zakładu Szkoleń Specjalnych,
  • podkom. Marcin Zbrzeżny na stanowisko Zastępcy Kierownika Zakładu Ruchu Drogowego.

sk

foto.: st. sierż. Dariusz Rajski

• Uroczyste pożegnanie się ze służbą