Data publikacji 10.01.2022

W Centrum Szkolenia Policji z inicjatywy Zakładu Służby Kryminalnej odbędą się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzień ten obchodzimy z w dniu 8 lutego. Z uwagi na ferie zimowe przedstawiciele portali internetowych przeprowadzą zajęcia dla uczniów klas 7 i 8 ze szkół podstawowych powiatu legionowskiego w drugiej połowie lutego. Tematem będą zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu oraz bezpieczeństwo zakupów w sieci.

Ze względu na sytuację pandemiczną w naszym kraju spotkanie odbędzie się z wykorzystaniem aplikacji zdalnych, które umożliwią połączenie się prelegentów z uczestnikami. Uczniowie będą mogli uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

Celem Dnia Bezpiecznego Internetu co roku jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów Internetu, zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa w sieci oraz upowszechnianie pozytywnego wykorzystywania Internetu.

nadkom. Rafał Lewandowski